Premiér Eduard Heger počas utorkového vyhlásenia uviedol, že rozhodnutie prezidentky, ktorá vetovala časť protiinflačného balíka rešpektuje. Zároveň dodal, že sa potrebuje oboznámiť s detailami rozhodnutia a „na základe toho zvolí daný postup“.

Predseda vlády tiež načrtol tému zvyšovania daní, na margo čoho uviedol, že postoj strany SaS, ktorá chce vetovať zvyšovanie daní,odmieta.

„Zároveň chcem povedať, že ak si SaS uplatní veto, budem presadzovať, aby bolo toto veto rešpektované v záujme udržania vlády a koalície,“ vyhlásil premiér.

Heger si tiež stojí za tým, že to čo dohodol pre Slovensko v Bruseli, je lepšia dohoda ako pôvodný návrh.

„Treba si uvedomiť, že to čo sme v Bruseli dohodli znamená časovo neobmedzenú výnimku na dovoz ruskej ropy. Slovensko môže ruskú ropu dovážať dovtedy, dokedy bude potrebovať,“ povedal Heger.

Jedným dychom tiež dodal, že z dôvodu energetickej bezpečnosti a toho, že nechceme financovať ruskú agresiu na Ukrajine, urobia všetko preto, aby sme sa od ruskej ropy odpojili čo najskôr a zároveň našli inú alternatívu.

„Všetky krajiny s výnimkou Českej republiky jasné deklarovali, že po 8 mesiacoch už nechcú dovážať produkty z ruskej ropy. Darmo by som vyrokoval výnimku na 50 rokov, keď okolité krajiny povedali, že tieto produkty už po 8 nechcú,“ uzavrel Heger.

Ďalšie dôležité správy

„Na rozdiel od toho, aby ste vy Viktora Orbána povolávali na palubu, aby sa priklonil k tomu, že sa treba odstrihnúť od ruskej ropy, by ste si mali od neho zobrať príklad. Pretože Viktor Orbán vie, čo má ako premiér krajiny robiť a vie ako pomôcť ľuďom znížiť ceny pohonných hmôt ,“ kritizoval Pellegrini predsedu vlády Eduarda Hegera.
Neprehliadnite

Ak premiér odmietol rokovať o lepších podmienkach pri rope, má odísť, tvrdí Hlas-SD