Zakladateľ americkej antivírusovej spoločnosti McAfee bol v Spojených štátoch obvinený z kryptomenových podvodov. Úrady tvrdia, že John McAfee a jeho spolupracovníci vďaka klamaniu investorov získali viac ako 13 miliónov dolárov, napísala agentúra AP.

Okrem McAfeeho bol obvinený tiež Jimmy Gale Watson. Podľa prokuratúry v rokoch 2017 a 2018 zneužili záujem investorov o trh s kryptomenami, aby zarobili milióny dolárov pomocou „klamstiev a podvodov“.

Bitcoin
Neprehliadnite

Budeme svedkami prelomového okamihu pre kryptomeny

Obvinení údajne nakupovali lacné kryptomeny, ktoré potom pomocou falošných a zavádzajúcich informácií odporúčali ľuďom sledujúcim McAfeeho twitterový účet, aby umelo zvýšili ich cenu a následne zarobili na ich predaji. Propagovali tiež ponuky nových kryptomien bez toho, žeby priznali, že za to dostávajú peniaze.

Sedemdesiatpäťročného McAfeeho teraz zadržiavajú v Španielsku po tom, čo ho americké ministerstvo spravodlivosti už skôr obvinilo z daňových únikov. Štyridsaťročný Watson bol vo štvrtok zadržaný v Texase.

Na snímke Marek Môcik, zakladateľa organizácie Blockchain Slovakia.
Neprehliadnite

Kryptomeny na Slovensku brzdí legislatíva, Česko je veľmoc

McAfee založil jednu z prvých firiem na tvorbu programov pre zaistenie bezpečnosti na internete. McAfee síce túto firmu už dávno opustil, tá však stále nesie jeho meno.