Trestné stíhanie zdravotníckych záchranárov pre prečin podnecovania je nezákonné a neopodstatnené, rozhodol v stredu krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta.

Príslušníkovi Policajného zboru uložil, aby vo veci znovu konal a rozhodol. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

PRED NEMOCNICOU
Prvá dekontaminácia
a vyzliekanie
z ochranných overalov
prebiehajú hneď po
odovzdaní pacienta.
Na parkovisku.
Neprehliadnite

Záchranári upozorňujú na neriešenie ich situácie a postavenia zdravotníkov

Krajský prokurátor zároveň rozhodol, že v trestnej veci pôvodne vedenej na Okresnej prokuratúre Bratislava I bude na ďalšie konanie príslušný prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava.

Polícia v utorok (14. december) obmedzila na osobnej slobode dvoch zdravotníckych záchranárov, ktorí pred Národnou radou SR upozorňovali na neriešenie svojho postavenia i postavenia zdravotníkov. Dôvodom obmedzenia na osobnej slobode boli podozrenia zo spáchania trestného činu. Záchranári mali byť opakovane vyzvaní, aby sa z dôvodu vyhláseného núdzového stavu nezhromažďovali, čo nerešpektovali.

obvinený Radko Kuruc
Neprehliadnite

Bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca prepustili z väzby

Popoludní ich prepustili z policajnej cely. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran v stredu potvrdil, že vo veci boli začaté dve trestné stíhania. Lekárske odborové združenie, Asociácia súkromných lekárov SR či Slovenská lekárska komora vyjadrili zdravotníckym záchranárom podporu. Zásah polície považujú za unáhlený a odsudzujú ho.