Únik videí robí rozruch

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z tímu Očistec podal v súvislosti s únikom videí zo stretnutí na poľovníckej chate trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Únik medializovaných videí, ktoré zachytávajú stretnutia Roberta Fica (Smer-SD), exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora Gašpara na poľovníckej chate, dal v utorok preveriť aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Generálny prokurátor má podozrenie, že došlo k naplneniu skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

Záber z videa z poľovníckej chaty. V strede Robert Fico
Neprehliadnite

Únik videí z poľovníckej chaty rieši aj NAKA, Fico žiada debatu v parlamente

Sulík sa kokaínu nedotkol

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podáva trestné oznámenie na lídra opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica pre výroky o kokaíne.  

R. Fico podľa R. Sulíka povedal, že „kokaín a SaS, to je ako jedna rovnica“. Dodal, že obaja o sebe hovoria veci, ktoré sa tomu druhému nepáčia. Rozdiel je však podľa ministra v tom, že R. Fico klame a on hovorí pravdu. „Ja som v živote kokaín nebral, nikdy v živote som sa toho nedotkol,“ ubezpečil minister. 

Fico tiež naznačil, že R. Sulík sfalšoval maturitné vysvedčenie, minister hospodárstva vyhlásil, že ho pôjde zobrať aj s úradným prekladom.

Robert Fico si v pléne Národnej rady robil žarty z Richarda Sulíka.
Neprehliadnite

Sulík podáva na Fica trestné oznámenie pre výroky o kokaíne, prinesie mu i vysvedčenie

Z Bratislavy do Košíc diaľnicou cez Maďarsko

Na východe Maďarska slávnostne otvorili úsek diaľnice M30 dlhý približne 57 kilometrov, ktorý spája Miškovec s maďarsko-slovenským hraničným priechodom v Tornyosnémeti. 

Od hraničného úseku vedie až na okraj Košíc rýchlostná cesta R4, takže diaľnica cez maďarské územie je zároveň uceleným diaľničným prepojením východoslovenskej metropoly s Bratislavou.

Premiér Viktor Orbán na otvorení úseku diaľnice Miškovec-hranica SR 26. októbra 2021
Neprehliadnite

Diaľničné prepojenie Bratislavy a Košíc je dokončené, vedie cez Budapešť

T. E. Rostas dostal pokutu za hanobenie

Na peňažný trest vo výške 4-tisíc eur odsúdil šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Eliota Rostasa senát Najvyššieho súdu SR. Verdikt je právoplatný.

Podľa obžaloby v máji 2017 zverejnil Rostas v časopise článok s názvom Klin Židov medzi Slovanmi, v ktorom uviedol citácie údajných myšlienok rôznych osobností slovenskej histórie, v ktorých vyjadrovali negatívne postoje k židovskej komunite.

Podľa prokuratúry tým uvádzal do obehu a rozširoval extrémistické materiály a spáchal takýto čin verejne. Ďalej verejne hanobil skupinu osôb pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu alebo pre ich náboženské vyznanie.

Šéfredaktor časopisu Zem a vek Tibor Eliot R. prichádza na hlavné pojednávanie 11. decembra 2019 na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Obžalovaný je z rozširovania extrémistických materiálov a hanobenia rasy. Podľa obžaloby v máji 2017 zverejnil Tibor Eliot R. v časopise článok s názvom Klin židov medzi Slovanmi, v ktorom uviedol citácie údajných myšlienok rôznych osobností slovenskej histórie, v ktorých vyjadrovali negatívne postoje k židovskej komunite. EASYFOTO TASR - Adel Ghannam
Neprehliadnite

Šéfredaktora časopisu Zem a Vek odsúdili na peňažný trest

Rada EÚ nevyriešila plyn

Ministri energetiky Európskej únie sa v utorok zišli na mimoriadnej schôdzi, aby hľadali riešenie pre rastúce ceny plynu.

Európska komisia prišla so „súborom nástrojov“ a opatrení na zmiernenie tohto rastu v krátkodobom časovom horizonte, pričom povzbudzuje členské štáty, aby predovšetkým znižovali dane a poplatky, ktoré zvyčajne tvoria približne tretinu účtov za energie.

Ale 11 krajín vrátane Nemecka odmietlo návrhy Francúzska a Španielska na hlboké reformy trhu.

Na snímke Centrálny areál podzemného zásobníka zemného plynu Gajary.
Neprehliadnite

Ministri energetiky EÚ sa nedohodli na riešení prudkého zvýšenia cien plynu