Vo viacerých mestách v Brazílii protestovali v sobotu tisíce ľudí proti vláde prezidenta Jaira Bolsonara a jej reakcii na koronavírusovú pandémiu, ktorá si v krajine vyžiadala už viac ako pol milióna obetí. Ako píše agentúra DPA, demonštrujúci v metropole Brazília a v 14-tich ďalších mestách žiadali Bolsonarovu rezignáciu, viac vakcín a finančnej pomoci počas pandémie, viac úsilia v boji proti hladu a ochranu životného prostredia a práv pôvodných obyvateľov, uviedol spravodajský server G1.

WA 7 archív Brazília - Na archívnej snímke z 11. marca zdravotný pracovník vstupuje s kyslíkovou fľašou, ktorú používa chlapec s podozrením na ochorenie COVID-19  do nemocnice v hlavnom meste Brazília. Zásoby kyslíka pre pacientov nakazených novým koronavírusom klesli na
Neprehliadnite

V Brazílii potvrdili výskyt nového variantu koronavírusu

Brazília je jedným z najväčších ohnísk choroby Covid-19 na svete. Úrady tu zaznamenali viac ako 17,8 milióna prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2 a vyše pol milióna súvisiacich úmrtí.

Pravicový prezident Jair Bolsonaro pandémiu a jej dôsledky od začiatku bagatelizoval a odmietal zavedenie protiepidemických opatrení, pretože by mali nepriaznivý vplyv na ekonomickú situáciu v krajine. V poslednom čase Bolsonaro navyše vyjadruje aj pochybnosti o účinnosti vakcín, píše DPA. Reakciu vlády na pandémiu v súčasnosti preveruje parlamentný výbor.