V utorok sa začne 34. snem Združenia miest a obcí Slovenska. Jeho súčasťou bude voľba predsedu a členov kontrolnej komisie na najbližšie štyri roky, ako aj schválenie ročných priorít združenia.

Dvojdňové rokovanie sa uskutoční v Bratislave a zúčastní sa na ňom aj prezidentka Zuzana Čaputová. Počas prvého rokovacieho dňa predseda združenia predloží správu o činnosti združenia a zhodnotí štvorročné volebné obdobie. Po vystúpení najvyšších ústavných činiteľov bude nasledovať pracovná časť snemu.

V rámci nej sa budú delegáti venovať aktuálnym pracovným otázkam, plneniu priorít od minuloročného snemu, diskusii o prioritách na nadchádzajúce ročné obdobie vrátane voľby predsedu i členov kontrolnej komisie.

V stredu bude rokovanie snemu pokračovať správou o výsledkoch volieb. Delegáti zároveň schvália uznesenia snemu vrátane priorít na obdobie do ďalšieho snemu.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke logo Združenia samosprávnych krajov SK8 pred tlačovou konferenciou po rokovaní Združenia samosprávnych krajov SK8 v Orlovom 6. októbra 2022. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Samosprávy potrebujú viac financií i kompetencií. Prekreslenie hraníc okresov problém nerieši