Slováci s platným očkovacím certifikátom môžu od stredy vstupovať na územie Maďarska bez obmedzení. V krajine pre nich platia rovnaké pravidlá ako pre držiteľov maďarského očkovacieho certifikátu.

česká republika, hranice
Neprehliadnite

Česi sa dostanú na Slovensko aj bez očkovania a povinnej karantény, stačí im negatívny test

Vyplýva to z informácií zverejnených na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Potvrdenie o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 musí mať platný QR kód vydaný Ministerstvom zdravotníctva (MZ) SR, potrebný je aj platný doklad totožnosti.

WA 30 Atény - Muž dezinfikuje ležadlá na pláži v aténskej štvrti Alimos v sobotu 8. mája 2021. Grécko v rámci uvoľňovania epidemiologických opatrení otvorilo od soboty súkromné pláže. Od budúceho týždňa sa v krajine otvoria aj múzeá. Celé Grécko sa pre turistov úplne otvorí od 15. mája, pričom ľudia budú môcť po jeho území opäť voľne cestovať. FOTO TASR/AP

A man disinfects sun beds at a beach in the Alimos suburb, southwest of Athens, Saturday, May 8, 2021. Beaches run by a private concession r
Neprehliadnite

MZVEZ odporúča zvážiť cestovanie do zelených krajín, do čiernych vôbec nechodiť

,,Zároveň je umožnený vstup maloletým deťom a mládeži do 18 rokov v sprievode dospelého občana SR, ktorý je držiteľom certifikátu," dodalo ministerstvo.