Spojenci NATO budú pokračovať v dodávaní zbraní na Ukrajinu počas jej vojny proti Rusku dovtedy, kým to bude nutné. Vyhlásil to nemecký kancelár Olaf Scholz pri príchode na summit NATO, ktorý sa koná v Madride. 

„Je dobré, že krajiny, ktoré sa tu zišli, i mnohé iné prispievajú k tomu, aby sa Ukrajina mohla brániť, a to či už finančnými prostriedkami, humanitárnou pomocou, alebo poskytovaním zbraní, ktoré Ukrajina urgentne potrebuje," uviedol Scholz.

„Ten odkaz je: Budeme to robiť tak dlho a tak intenzívne, ako to len bude nutné, aby sme umožnili Ukrajine brániť sa," dodal nemecký kancelár.

Lídri 30 členských štátov Severoatlantickej aliancie sa v týchto dňoch stretávajú v Madride, aby sa v súvislosti s vojnou na Ukrajine dohodli na novej strategickej koncepcii pre Európu.

Ďalšie dôležité správy

WA 13 Berlín - Nemecký kancelár Olaf Scholz počas rozhovoru pre nemeckú tlačovú agentúru DPA v Berlíne v piatok 17. júna 2022. FOTO TASR/DPA  


17.06.2022, Berlin: Bundeskanzler Olaf Scholz (SPD), aufgenommen bei einem Interview mit der dpa Deutsche Presse-Agentur GmbH in seinem Büro im Bundeskanzleramt. Foto: Michael Kappeler/dpa +++ dpa-Bildfunk +++
Neprehliadnite

Scholz: G7 podporuje Ukrajinu, Putin nemôže túto vojnu vyhrať