Rusko navýši svoj rezervný fond pre núdzové výdavky s cieľom zaistiť hospodársku stabilitu v svetle bezprecedentných západných sankcií o 273,4 miliardy rubľov (zhruba 3,2 miliardy eur), informovala vo svojom vyhlásení vláda.

„Prostriedky sa použijú aj na zavedenie opatrení, ktorých cieľom je zaistiť stabilitu hospodárstva v svetle vonkajších sankcií,“ vyhlásila vláda.

Došlo aj k zníženiu úrokovej sadzby

Vláda zafinancuje zatiaľ najväčšiu časť týchto fondov (271,6 miliardy rubľov, t. j. zhruba 3,1 miliardy eur) dodatočnými príjmami, ktoré obdržala v prvom štvrťroku roka 2022, píše sa v správe.

Pokiaľ ide o spoločnosti a sociálne platby, Moskva už na protikrízovú podporu uvoľnila viac než jeden bilión rubľov (zhruba 11,5 miliardy eur) s cieľom zmierniť vplyv západných sankcií, píše Politico.

Ruská centrálna banka v piatok vyhlásila, že znížila úrokové sadzby z 20 percent na 17 percent, pričom poznamenala, že vonkajšie podmienky sú pre ruské hospodárstvo stále náročné a výrazne obmedzujú hospodársku činnosť.

Ďalšie dôležité správy

Russische Rubel und Kopeken, Russian ruble coins, Image: 213368735, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Face To Face A
Neprehliadnite

Západ umelo vytvára zdanie platobnej neschopnosti, čo je ranou pre imidž krajiny, tvrdí Rusko