Zdá sa, že ruskí velitelia si pri streľbe na Odesu pomýlili ciele a namiesto mesta zničili len verejné záchody, píše The Mirror.

Čiernomorský prístav zohráva dôležitú úlohu v celkovej ekonomike Ukrajiny a v súčasnosti je pod ruskou námornou blokádou. Ukrajinské južné operačné velenie vo vyhlásení potvrdilo, že verejné záchody boli zničené, uvádza denník Daily Star.

„Plážová toaleta bola zničená. Okrem beznádejne strateného svedomia a reputácie agresora neboli žiadne iné straty," uvádza britský web The Mirror. Ľudia sa podelili o svoje názory na raketový útok a na sociálnych sieťach sa neubránili posmechu z ruskej armády.

,,Vždy som sa snažil o to, aby sa to stalo: Ruská balistická raketa v hodnote 5 miliónov dolárov práve zasiahla verejné toalety na pláži v Odese. Poznáte nejakú inú, lepšiu vojenskú investíciu?", uviedol na Twitteri ukrajinský vojenský novinár Mykola Vorobiov.

„Tento úspešný útok určite zlomí chrbticu 35. ukrajinského odeského práporu verejných záchodov, ktorý je pilierom ukrajinskej pobrežnej obrany," napísal podľa serveru Mirror ďalší užívateľ sociálnej siete. 

Tretí uviedol: „V tomto prípade je to pre nás veľmi dôležité: „Ak na ruskom vidieku nie sú záchody, ruskí vojaci by mali namiesto práčok kradnúť toalety. Aspoň by si mali na čo sadnúť."

Odesa bola zničená raketami vo vojne medzi Ruskom a Ukrajinou, kde sa vojská zamerali na jej dôležitý prístav.

Medzi najmenej piatimi ľuďmi zabitými pri nedávnych raketových útokoch na mesto bolo aj trojmesačné dieťa.

Pri sobotňajšom útoku zahynulo najmenej osem Ukrajincov a 18 bolo zranených, uviedol v internetovom príspevku šéf prezidentovho štábu Andrij Jermak.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke americký historik a spisovateľ Timothy Snyder počas rozhovoru pre Tlačovú agentúru SR v rámci projektu Osobnosti, tváre, myšlienky. Viedeň, 8. júla  2018.  FOTO TASR - Michal Svítok
Neprehliadnite

Mali by sme to povedať na plné ústa: Rusko je fašistické, píše Timothy Snyder