Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) žiada väzbu pre štyroch obvinených z utorkovej (30. 11) akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Obzvlášť závažný zločin

Návrh podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vo štvrtok ráno. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Na snímke policajná páska a policajné auto na bratislavskej Račianskej ulici, na ktorej obmedzili dopravu vo štvrtok 4. novembra 2021. Pred budovou Prezídia Policajného zboru sa našiel podozrivý predmet. FOTO TASR - Michal Svítok
Neprehliadnite

Akcia NAKA u diaľničiarov má dohru, prokurátor žiada väzbu pre štyroch obvinených

Prokurátor žiada pre kvarteto obvinených P. K., M. M., P. M. a L. P. kolúznu väzbu. „Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a iných súvisiacich trestných činov. Spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená vo výške najmenej 700-tisíc eur,“ spresnila hovorkyňa.

Deväť obvinených

Naďalej platí, že prokuratúra nebude vzhľadom na aktuálne procesné štádium trestnej veci poskytovať bližšie informácie z dôvodu, aby neprišlo k zmareniu trestného konania.

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran v utorok priblížil, že počas akcie malo byť zadržaných osem a obvinených deväť osôb. NAKA zasahovala počas utorka v súvislosti s dokumentovaním ekonomickej trestnej činnosti na území celého Slovenska.

Zásah NAKA v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou v obci Miloslavov.
Neprehliadnite

Policajti z NAKA zasahujú na viacerých miestach, prípad súvisí so šafárením u diaľničiarov