Štátna spoločnosť MH Invest II dostala na projekt priemyselného parku Valaliky osvedčenie o významnej investícii.

wall st, burza, akcie, investovanie
Neprehliadnite

Investície do akcií rastú, s nimi aj riziko, že dobré časy sa skončia

Výskum aj vývoj

Strategické územie južne od Košíc by malo mať rozlohu viac ako 1 000 hektárov, vyplýva to z materiálu Návrh na vydanie osvedčenia o významnej investícii na investičný projekt ,,Strategické územie Valaliky", ktorý v stredu schválil kabinet premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO).

Toyota
Neprehliadnite

Toyota plánuje rozsiahle investície do automobilov s plne elektrickým pohonom

,,Strategické územie Valaliky má predpoklad prilákať investície nielen v oblasti priemyselnej výroby a služieb, ale aj v oblasti výskumu a vývoja, a tým priamo prispieť k naplneniu cieľa vlády znížiť regionálne rozdiely v Slovenskej republike," uviedlo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v schválenom návrhu. Výstavba priemyselného parku by mala podľa zámeru stáť necelých 121 miliónov eur.

Park pre budúceho investora

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) po schválení tohto bodu vládou spresnil, že uznanie budúceho priemyselného parku Valaliky za významnú investíciu pomôže rýchlejšie a lepšie pripraviť park pre budúceho investora.

,,Intenzívne pracujeme na tom, aby sme získali takéhoto investora," uviedol Sulík. Názov firmy minister nespresnil, zamestnávať by však údajne mohla až okolo 5 000 ľudí.

Atómová elektráreň v Mochovciach.
Neprehliadnite

Enel v rokoch 2021 až 2030 plánuje miliardové investície