Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme demisiu premiéra Igora Matoviča (OĽANO) v utorok o 16.00 h. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Zostavením novej vlády poverí Eduarda Hegera (OĽANO), súčasného vicepremiéra a ministra financií.

Pôvodne mala prezidentka prijať demisiu o 11.00 h. Jej hovorca však asi dve hodiny predtým poslal médiám oznámenie o novom popoludňajšom termíne. Dôvod odkladu stretnutia na nový termín nevysvetlil.

Premiér Igor Matovič
Neprehliadnite

Víťazmi koaličnej krízy sú Matovič s Kollárom. Sulík a Remišová sa zahrali na pštrosov

Už v pondelok oboznámil budúci premiér E. Heger  prezidentku s výsledkom koaličných rokovaní. Informoval ju, že má k dispozícii podpisy poslancov, ktorí sú ochotní podporovať vládu tak ako doteraz na základe štvorkoalície strán OĽANO, SaS, Sme rodina a Za ľudí.

„Prezidentke prinesiem aj zoznam mien novej vlády,“ priblížil Heger, ktorý dočasne vedie i rezorty zdravotníctva a školstva. Konkrétne zloženie nového vládneho kabinetu zatiaľ nezverejnil, mená chce najprv predstaviť hlave štátu.

Igor Matovič v nedeľu 28. marca informoval, že sa má pre vyriešenie koaličnej krízy na poste premiéra vymeniť s ministrom financií. Ustúpil aj od personálnych požiadaviek voči partnerom. E. Hegera ako nového designovaného premiéra prijali aj koaliční partneri.