Prezident Českej republiky Miloš Zeman sa vrátil do Ústrednej vojenskej nemocnice po tom, čo obdržal pozitívny výsledok testu na ochorenie covid-19. Potvrdil to jeho hovorca Jiří Ovčáček, informoval portál idnes.cz.

Očkovaný je troma dávkami

Prezident pritom nedávno obdržal tretiu dávku vakcíny. Počas liečby hlava štátu pozastavuje svoj pracovný program. Víťaza parlamentných volieb Petra Fialu v piatok tak premiérom nevymenuje.

zeman
Neprehliadnite

Českého prezidenta Zemana prepustili z Ústrednej vojenskej nemocnice

„Miloš Zeman bol v rámci štandardov poskytovateľa domácej liečby vo štvrtok v popoludňajších hodinách na zámku v Lánoch testovaný na prítomnosť ochorenia covid-19. Výsledok testu bol bohužiaľ pozitívny,“ napísal Ovčáček.

„Preto v spolupráci s ošetrujúcim lekárom prof. Miroslavom Zavoralom bolo rozhodnuté o prevoze pacienta späť do Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe za účelom riešenia tejto situácie. Program prezidenta bude po dobu liečby ochorenia covid-19 pozastavený,“ dodal hrad.

Najdlhšia hospitalizácia

Miloš Zeman vo štvrtok opustil Ústrednú vojenskú nemocnicu po 46 dňoch. Išlo zatiaľ o jeho najdlhšiu hospitalizáciu.

Pôvodne bol 77-ročný prezident hospitalizovaný na oddelení intenzívnej starostlivosti, neskôr ho premiestnili na rehabilitačné oddelenie a potom na lôžko dlhodobej starostlivosti, z ktorého už prijímal hostí - vrátane premiéra v demisii Andreja Babiša a kandidáta na jeho nástupcu Petra Fialu.

Miloša Zemana previezla do nemocnice sanitka mobilnej jednotky intenzívnej starostlivosti.
Neprehliadnite

Českému prezidentovi sa darí lepšie, preložili ho na štandardné lôžkové oddelenie