Portugalsko budú môcť od pondelka po mesiacoch obmedzení zavedených na zabránenie šíreniu ochorenia Covid-19 opäť navštíviť turisti z väčšiny európskych krajín. Oznámilo to v sobotu ministerstvo vnútra, uviedla agentúra AFP.

Cestujúci z krajín Európskej únie s incidenciou 500 prípadov na 100-tisíc obyvateľov môžu uskutočňovať „všetky druhy" ciest vrátane tých, ktoré nie s nevyhnutné, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

Športovú halu, ktorá slúži aj ako exhibičné centrum, dobrovoľníci za jedinú noc premenili na krízové záchytné centrum pre nakazených pacientov.
Neprehliadnite

Covid sme ani nemuseli spoznať, keby úrady konali rýchlejšie, tvrdia odborníci

Obmedzenia s výnimkou nevyhnutných ciest zostávajú naďalej v platnosti pre päť krajín EÚ — Cyprus, Chorvátsko, Litvu, Holandsko a Švédsko, ako aj Brazíliu, Indiu a Juhoafrickú republiku.

Portugalská štátna tajomníčka pre cestovný ruch Rita Marquesová v rozhovore pre BBC pripomenula, že reštaurácie, kaviarne a obchody sú otvorené od 1. mája. Naďalej platia niektoré obmedzenia, ako s nosenie rúšok a udržiavanie odstup. Rúška podľa nej netreba nosiť napríklad na pláži.