Nemecko a Holandsko dodajú Ukrajine ďalších šesť samohybných húfnic typu Panzerhaubitze 2000. V utorok to v Madride oznámila nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová a šéfka holandského rezortu obrany Kajsa Ollongrenová. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

Prvých sedem nemeckých samohybných húfnic prišlo na Ukrajinu minulý týždeň. Išlo o prvú dodávku ťažkých zbraní z Nemecka od vypuknutia vojny na Ukrajine.

Lídri členských štátov Severoatlantickej aliancie budú na summite NATO v Madride diskutovať o ďalšej podpore pre Ukrajinu v strednodobom až dlhodobom horizonte, vrátane ďalšieho výcviku ukrajinských vojakov, píše DPA.

Ďalšie dôležité správy

WA 22 Washington - Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken (vpravo) reční počas stretnutia so svojím holandským rezortným náprotivkom Wopkeom Hoekstraom (nie je na snímke) vo Washingtone vo štvrtok 14. apríla 2022. FOTO TASR/AP 

U.S. Secretary of State Antony Blinken speaks as he meets with Dutch Foreign Minister Wopke Hoekstra at the State Department, Thursday, April 14, 2022 in Washington. (Evelyn Hockstein/Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Holandsko zmenilo postoj, podporilo kandidátsky štatút EÚ pre Ukrajinu