V západoukrajinskom meste Ľvov bola v noci na dnešok počuť séria explózií. Informovali o tom agentúry Reuters a stanice CNN. Obete ani zranenia z miesta hlásené nie sú, povedal gubernátor Ľvovskej oblasti Maksym Kozyckyj.

Raketové údery

Gubernátor podľa CNN pôvodne uviedol, že ruské invázne jednotky raketovými údermi cielili na ukrajinskú vojenskú základňu neďaleko poľských hraníc v Javorive, o niekoľko hodín neskôr ale oznámil, že cieľom bol objekt Ľvovských dráh, miestnej pobočky národného vlakového dopravcu, v Javorivskom okrese.

Kozyckyj spresnil, že útok poškodil železničnú infraštruktúru. Rakety podľa neho leteli smerom z východu a tri z nich dokázala zostreliť ukrajinská protivzdušná obrana.

Žiadna z rakiet priamo Ľvov nezasiahla, uviedol starosta mesta Andrij Sadovyj. Podľa niektorých správ ale bolo v Ľvove počuť v rýchlom slede po sebe osem až desať výbuchov, popísala agentúra Reuters.

Cieľ nie je jasný

Krátko pred explóziami sa rozozneli varovné sirény a ľudia dostali upozornenie, že sa majú skryť na bezpečnom mieste. Podľa CNN výbuchy zahrmeli mestom asi 45 minút po polnoci miestneho času, teda asi 15 minút pred polnocou SELČ.

„Ani jedna raketa nedopadla v Ľvove. Dobrá práca síl protivzdušnej obrany. Z toho dôvodu nevieme, či bolo naše mesto tentoraz cieľom, alebo nie," napísal starosta.

Ľvov, kľúčový dopravný uzol na západe Ukrajiny, a jeho okolie boli podľa CNN od začiatku ruskej invázie zasiahnuté niekoľkokrát. Pri útoku na vojenskú základňu v Javorive zomrelo v polovici marca vyše 30 ľudí.

Ďalšie dôležité správy

Ruské námorné sily.
Neprehliadnite

Rusko opäť útočilo na vojenský objekt v blízkosti poľských hraníc