„Koalícia je v silných momentoch jednotná,“ uviedol premiér Eduard Heger počas relácie Braňo Závodský Naživo. Ako príklad uviedol jednotu v čase odvolávania ministrov, či voľbu generálneho riaditeľa RTVS.

Nie som na výsluchu!

Taktiež priznal, že vláda má podľa neho schopnosť si vlastnou komunikáciou prekrývať dobré veci. Výsledky sú podľa neho stabilné, no komunikácia je ako na hojdačke.

Na otázku moderátora, či si vie predstaviť odvolanie ministra financií Igora Matoviča premiér odpovedať nechcel. Heger sa jej totiž pokúšal niekoľkokrát vyhnúť, pričom argumentoval tým, že „nie je na výsluchu“.

Počas relácie preto objasnil, že pri riešení jednotlivých konfliktov preferuje diskrétnosť a diskusiu za zatvorenými dverami. Obraňoval sa tým, že koaličným partnerom odmieta odkazovať vlastné postoje prostredníctvom médií.

Emócie boli vyšpičkované

„Po dvoch ťažkých rokoch si potrebujeme pomenovať veci, ktoré nefungujú a musíme urobiť nové nastavenie. Preto som aj koaličným partnerom predstavil reformu fungovania koaličnej rady. Nakoľko o tom rokujem s koaličnými partnermi, nebudem viac špecifikovať. Ak to chcem dobre vyjednať, musím sa o tom s nimi rozprávať ako s prvými,“ povedal napokon Heger.

V nadväznosti na spomínaný výrok uviedol, že odmieta odpovedať na polarizujúce otázky, ktoré by mohli narušiť stabilitu, ktorú sa aktuálne pokúša budovať.

„Vediem veľmi otvorené a úprimné rozhovory s jednotlivými koaličnými partnermi a tie budú prebiehať niekoľko týždňov. Leto je dobré na to, aby sme schladili emócie, lebo boli vyšpičkované," podotkol.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke sprava predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO), jeho poradca a odborník na Ukrajinu Alexander Duleba gestikulujú počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.  FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Každá úspešná krajina stojí na vzdelaných ľuďoch. Heger si uvedomuje, že učiteľom treba pomôcť