Doterajší limit tak znížila na polovicu. S odvolaním sa na hovorkyňu spoločnosti Pirosku Bakosovú o tom informovala agentúra Reuters.

V Maďarsku stanovila vláda pravicového premiéra Viktora Orbána oficiálne cenu benzínu vlani v novembri. Chcela zabezpečiť, aby vodiči nemuseli trpieť celosvetovo rastúcimi cenami pohonných látok. Nariadenie má zatiaľ platiť do 1. októbra. Okrem pohonných hmôt vláda určila stropy do rovnakého dátumu aj pre niektoré základné potraviny a úrokové sadzby hypoték.

Zavedenie predchádzajúceho limitu na 100 litrov denne MOL v marci odôvodňoval zabezpečením „dostatočných dodávok pre všetkých zákazníkov".

V Európe a v Spojených štátoch sa počas prázdninovej sezóny dopyt po pohonných hmotách zvýši. Šéf Medzinárodnej agentúry pre energiu (IEA) Fatih Birol na konci mája varoval pred možným nedostatkom nafty, benzínu či kerozínu, najmä v Európe.

Maďarskí vodiči nakupujú prémiový benzín s oktánovým číslom 95 a naftu za 480 forintov. Až do 27. mája smeli v Maďarsku za úradnú cenu kupovať pohonné hmoty aj cudzinci, teraz už pre nich ale platí trhová cena.

Ďalšie dôležité správy

EBE 6 Los Angeles - Americký prezident Joe Biden (na snímke) vyzval v stredu 8. júna 2022 lídrov Amerík, aby svojim občanom ukázali, že demokracia funguje. Týmito slovami Biden otvoril summit Organizácie amerických štátov (OAŠ), na ktorom sa v americkom meste Los Angeles zišla väčšina lídrov krajín Severnej a Južnej Ameriky. FOTO TASR/AP


President Joe Biden speaks during the opening ceremony at the Summit of the Americas Wednesday, June 8, 2022, in Los Angeles. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)
Neprehliadnite

Biden vyzval Kongres, aby prechodne zrušil daň z pohonných hmôt