Bývalá šéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová dostala za prijatie úplatku podmienečný dvojročný trest odňatia slobody s päťročnou skúšobnou dobou a peňažný trest 50-tisíc eur.

Zákon platí pre všetkých

K týmto skutočnostiam sa vyjadril aj premiér Eduard Heger. Ten na sociálnej sieti pripomenul, že Lenku Wittenbergovú ešte ako minister financií odvolal z funkcie, pretože nemala jeho dôveru.

„Svojím priznaním k prevzatiu úplatku 50-tisíc eur potvrdila, že Finančná správa dlhé roky za vlád Smeru bola výkladnou skriňou korupcie. Naším cieľom je navrátiť tejto inštitúcii dôveru. Lebo štátna a verejná správa nesmie fungovať na princípe rovní a rovnejší. Zákon platí pre všetkých,“ uviedol predseda vlády.

Prijala zodpovednosť

V prípade nezaplatenia peňažného trestu by si musela Wittenbergerová odpykať 18-mesačný náhradný trest odňatia slobody. Zároveň má päťročný zákaz pôsobenia v orgánoch verejnej moci.

„Je mi ľúto, že sa tento skutok stal. Plne zaň prijímam zodpovednosť," cituje TASR slová bývalej šéfky finančnej správy.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke premiér SR Eduard Heger (OĽaNO)  počas rokovania 82. schôdze vlády SR 1. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Stretnutie s Kollárom a Sulíkom bolo úspešné, koalícia má výsledky, tvrdí premiér