Igor Matovič počas stredajšieho večera na sociálnej sieti zverejnil výpočet, ktorého výsledkom má byť suma, o ktorú si prilepší vďaka schválenému balíčku istá skupina rodičov. Konkrétne uviedol príklad, v ktorom sa nachádza rodina s tromi deťmi vo veku 3, 7 a 16 rokov. Podotkol, že tento typ rodiny si tak mesačne prilepší o 490 eur.

Pod spomínaným statusom sa rozvírila dlhá diskusia, do ktorej sa zapájal aj minister financií. „Ja mám 3 deti 6, 8 a 10 v striedavke a neuvidím ani cent. Čo s tým, Igor?“ pýta sa jeden z diskutujúcich. „Potom treba vymyslieť riešenie,“ odpovedá Matovič.

Do debaty sa zapojila aj učiteľka, ktorá upozornila na problém nízkych platov učiteľov.

„S tými platmi učiteľov, ktoré sú na chvoste záujmov každej vlády, by ste mohli tiež niečo vymyslieť. Ten nezáujem nás už teraz dobieha,“ konštatuje. Aj v tomto prípade si však klub OĽaNO našiel argument, ktorý pripomína neutíchajúci útok na stranu SaS.

„Veď dookola Igor opakuje, že učitelia sú na rade, len mu Sulík nechce schváliť finančné krytie a sám neprišiel so žiadnym ani Gröhling,“ obhajuje Matoviča Mária Benová z OĽaNO.

V predchádzajúcom statuse zas jeden z komentujúcich vtipne podotkol, že vďaka schváleniu pomoci rodinám sa aj „Borisove deti konečne dostanú na nejaké krúžky a možno aj k moru“. Reakcia Igora Matoviča na seba nenechala dlho čakať a na komentár reagoval.

„To je ďalšie Riškovo klamstvo - ak niekto chce daňový bonus, musí žiť s deťmi v jednej domácnosti. Taký dom ešte na Slovensku nepostavili. Taktiež by o neho musel rodič požiadať, čo by Boris nikdy neurobil, na rozdiel od tých, čo ho z toho falošne vopred obviňujú,“ napísal Matovič.

Matovič
Zdroj: Reprofoto/Facebook/Igor Matovic
Matovič

Ďalšie dôležité správy

Na snímke nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini počas rokovania 65. schôdze parlamentu v utorok 24. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Matovičov balíček možno nazvať prorodinný, no nie protiinflačný, hovorí Pellegrini