Prezident Miloš Zeman v utorok v priestoroch Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe privítal prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Čaputová priniesla Zemanovi ako dar sadu čajov a med z prezidentskej záhrady. Na stretnutie mala podľa pravidiel nemocnice k dispozícii pol hodiny. „Prezident Miloš Zeman sa intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku a naše stretnutie považuje nielen za prejav nášho priateľského vzťahu, ale aj dobrých vzťahov medzi našimi krajinami," napísala prezidentka v statuse na sociálnej sieti.

Zeman môže prijímať hostí po tom, ako ho v pondelok premiestnili na lôžko dlhodobej starostlivosti.

Prezidentka si prevezme medailu

Čaputová odcestovala na návštevu Česka na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila. V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu si na pôde hornej komory českého parlamentu prevezme Striebornú medailu predsedu Senátu.

V Senáte sa má prezidentka stretnúť i s novou predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou.

Položením kytice k pamätníku na Národnej triede v Prahe si prezidentka pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie. Potom by mala odcestovať naspäť na Slovensko.

Prezidenta už navštívil aj odchádzajúci premiér

Zemana 10. októbra hospitalizovali na klinike intenzívnej medicíny ÚVN. Riaditeľ nemocnice a Zemanov ošetrujúci lekár médiám neskôr povedal, že dôvodom hospitalizácie prezidenta sú komplikácie sprevádzajúce jeho chronické ochorenie.

Ešte 4. novembra prezidenta preložili na bežné lôžkové oddelenie a 15. novembra na lôžko dlhodobej starostlivosti. Urobili tak predovšetkým s ohľadom na to, aby k hlave štátu mohli prichádzať návštevy, ktoré sú iné ako návštevy najbližších. V pondelok ho tam navštívil i odchádzajúci premiér ČR Andrej Babiš.

Zemana a Klausa hospitalizovali
Neprehliadnite

Je to neuveriteľná zmena - hovorí Babiš svoje dojmy po stretnutí s prezidentom Zemanom