Ceny ropy v piatok popoludní vzrástli. A komodita smeruje k zisku aj za celý týždeň, už druhýkrát po sebe. Podporili ju údaje o poklese zásoby ropy v USA, oživenie cestovania aj optimistické signály, že republikáni v Kongrese a Biely dom sú blízko k dohode o zvýšení dlhového stropu pred 1. júnom. To zabráni vyhláseniu platobnej neschopnosti, ktorá by vážne zasiahla globálnu ekonomiku.

Barel americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate s dodávkou v júli sa v piatok o 17.56 h SELČ predával po 72,47 dolára. To bolo o 64 centov alebo 0,89 percenta viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena júlového kontraktu na severomorskú ropnú zmes vzrástla o 48 centov alebo 0,63 percenta na 76,74 dolára za barel.

Ďalšie dôležité správy

WA 8 archív Accokeek - Na archívnej snímke z 19. apríla 2023 americký prezident Joe Biden reční v americkom meste Accokeek. Biden by mohol už budúci týždeň oznámiť svoju kandidatúru na druhé prezidentské obdobie. Vo štvrtok večer 20. apríla 2023 o tom informoval denník The Washington Post (WP) odvolávajúc sa na tri zdroje oboznámené s jeho plánmi. Bidenov tím by mal podľa WP v utorok zverejniť video oficiálne ohlasujúce jeho kandidatúru. FOTO TASR/AP

FILE - President Joe Biden speaks about his
Neprehliadnite

Naťahujúce sa rokovania o dlhovom strope zvyšujú tlak na rating USA