Ruský prezident Vladimir Putin by nezačal vojnu na Ukrajine, keby bol žena, povedal britský premiér Boris Johnson. Jeho výrok bol zverejnený v utorok po samite lídrov krajín skupiny G7, ktorý sa konal v Nemecku. Informoval o tom portál britskej stanice Sky News.

Toxická maskulinita

Johnson pre nemeckú stanicu ZDF označil inváziu Ruska na Ukrajine za ,,šialenú, mačistickú" a dodal: ,,Keby bol Putin žena, čo evidentne nie je, ale keby bol, podľa môjho názoru by sa nepustil do takej šialenej, mačistickej vojny a násilia, akých sa teraz dopúšťa. Ak chcete dokonalý príklad toxickej maskulinity, tak je to presne to, čo robí (Putin) na Ukrajine."

Johnson tiež vyhlásil, že vplyvné funkcie v každom štáte by malo zastávať viac žien. Zdôraznil aj to, že Západ musí podporovať vojenskú stratégiu Kyjeva, aby mu pomohol zmeniť dynamiku konfliktu a dostal ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ,,do čo najlepšej možnej pozície pri rokovaniach, ak nakoniec nastanú".

Macron: Kremenčuk je nový vojnový zločin

,,Naozaj chceme poskytnúť Ukrajincom strategickú odolnosť a výdrž," povedal pre ZDF britský premiér po samite siedmich hospodársky najvyspelejších štátov sveta združených v skupine G7.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron medzitým odsúdil raketový útok na nákupné centrum v ukrajinskom meste Kremenčuk a označil to za ,,nový vojnový zločin". Zaviazal sa, že podpora Kyjeva nezoslabne.

Ďalšie dôležité správy

WA 29 Brize Norton - Britský premiér Boris Johnson gestikuluje na leteckej základni Britského kráľovského letectva (RAF) v anglickej obci Brize Northon po prílete z Ukrajiny v sobotu 18. júna 2022. Západ sa musí pripraviť na dlhý boj, keďže ruský prezident Vladimir Putin sa na Ukrajine uchyľuje k opotrebovávacej vojne. V nedeľu 19. júna to uviedol Johnson.  Britský premiér v piatok navštívil Kyjev, kde sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Vedúci kancelárie ukrajinského pre
Neprehliadnite

Útok na zaplnené nákupné centrum len ukazuje Putinovu krutosť, vyhlásil britský premiér