Americký prezident Joe Biden a brazílsky prezident Jair Bolsonaro absolvovali vo štvrtok v Los Angeles svoje prvé vzájomné stretnutie. Jednou z tém rozhovoru boli aj prezidentské voľby v Brazílii naplánované na tento rok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Chcú transparentné voľby

Biden pochválil brazílsku demokraciu, ktorá je ,,plná života", i volebné inštitúcie v tejto juhoamerickej krajine. Bolsonaro sám pripomenul prezidentské voľby, ktoré sa majú v jeho krajine konať tento rok v októbri.

,,Želáme si úprimné, čisté, transparentné, overiteľné a spoľahlivé voľby," povedal v portugalčine. Dodal, že do úradu sa dostal prostredníctvom demokracie a vyjadril presvedčenie, že aj jeho odchod bude pomocou takýchto prostriedkov.

Trumpov podporovateľ

Biden a Bolsonaro rokovali v Los Angeles, kde sa v týchto dňoch koná summit Amerík. Títo dvaja prezidenti doteraz ešte vzájomné stretnutie neabsolvovali a ani spolu nehovorili, píše AP.

Bolsonaro v amerických prezidentských voľbách v novembri 2020 podporoval bývalého prezidenta Donalda Trumpa a bol jedným  z posledných svetových lídrov, ktorí Bidenovi zagratulovali k víťazstvu, pripomína AP.

Americký a Brazílsky prezident vo štvrtok vyjadrili svoje rozdielne názory na to, ako zachovať Amazonské pralesy, píše agentúra EFE.

Ďalšie dôležité správy

Ponuka je zameraná špeciálne na zahraničných turistov, ktorí chcú vyskúšať inak zakázanú drogu: Bolívijčania sem majú vstup zakázaný. Kokaín je síce v Bolívii pomerne lacný a ľahko dostupný, jeho užívanie je však aj tu nelegálne. Ako je teda možné, že Route 36 funguje a je dokonca známym barom? Nuž, nie všetko je len o korupcii. Majiteľ síce podpláca úradníkov i policajtov, ale zároveň musí aj každých pár týždňov meniť polohu baru. Route 36 tak nemá stálu adresu, ale presúva sa po celom La Paz.
Neprehliadnite

Namiesto benzínu radšej kokaín a všetko si obehať, vyhlásil americký senátor John Kennedy