Pokiaľ by sa prezidentka Zuzana Čaputová rozhodla vrátiť parlamentu takzvaný protiinflačný balík, poslanci hnutia Sme rodina ho v opätovnom hlasovaní podporia opäť. Tvrdí to šéf hnutia a Národnej rady Boris Kollár.

„Buď ste na strane rodiny, podporíte ho znova, aby sa ľudia konečne k nejakým financiám dostali, alebo si budete hľadať výhovorky. My budeme určite na strane rodín a podporíme znova tento návrh," reagoval predseda Sme rodina.

Prezidentka v pondelok prijala v súvislosti so schválením protiinflačného balíka sociálnych partnerov, predstaviteľov samosprávy aj zástupcov prorodinných organizácií.

Zástupcovia samospráv balík kritizujú, mesto Bratislava vyzvalo hlavu štátu, aby zákon nepodpísala. Koaličné strany avizovali, že v prípade vrátenia legislatívy do parlamentu svoj postoj nezmenia. Svoje rozhodnutie má prezidentka oznámiť v tomto týždni.

Parlament schválil protiinflačnú pomoc z dielne Ministerstva financií ešte 24. mája. Opatrenia v rámci zákona o financovaní voľného času dieťaťa zahŕňajú 60 eur mesačne na voľnočasové aktivity detí, zvýšenie sumy daňového bonusu a prídavku na dieťa.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini počas rokovania 65. schôdze parlamentu v utorok 24. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Gyimesiho návrh nepatrí do parlamentu, ide o umelú kultúrnu vojnu, tvrdí Pellegrini