Biznis so zbraňami, údržba stíhačiek MiG a poradenstvo. V skupine, ktorá roky údajne úradovala na Finančnej správe, pribudol ďalší žralok z pozadia strany Smer-SD. Vyšetrovatelia obvinili Miroslava Výboha, ktorý podľa nich vypýtal úplatok pre Petra Pellegriniho. Obaja aktéri svoju vinu popierajú, na rozdiel od podnikateľa – expremiérovi zatiaľ obvinenie nepribudlo.

Ako sa vlastne dostal jeden z najbohatších Slovákov do korupčnej schémy? Kde zobral majetok, ktorý podľa odhadov prevyšuje štvrť miliardy eur? Doteraz sa o oligarchovi rozprávalo skôr pološeptom, než verejne. Do hľadáčika médií sa dostal po známej kauze „Pandur“, no aj pre vyjadrenia R. Fica, ktorý ho označil za svojho blízkeho priateľa.

Ešte nedávno honorárny konzul Monaka na Slovensku sa momentálne nachádza v zahraničí. V oficiálnom stanovisku uviedol, že je pripravený s políciou spolupracovať, no o obvinení sa dozvedel z médií. Zatiaľ nie je jasné, či v prípade jeho dlhšieho pobytu za hranicami naše úrady vydajú naňho medzinárodný zatykač.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa