Nekonečná melodráma s názvom „očista“ sa dostala do nového štádia. Tentokrát hlavným bodom programu nie sú uniknuté informácie zo spisov ani zápisnice z výsluchov korunných svedkov. Dokonca nedošlo ani k zverejneniu ďalších utajovaných skutočnosti. Zdá sa, že aj neustála medializácia správ, ktoré by sa nikdy nemali dostať do rúk bežného smrteľníka, už nie je pre čitateľa dostatočne zaujímavá.

Pre udržanie pozornosti verejnosti bolo zrejme potrebné zásadne zvýšiť informačný kaliber. Priniesť niečo nové a šokujúce, niečo čo rozprúdi debatu a vyvolá silné emócie. Často omieľané a polarizujúce výpovede špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica vystriedala v nedeľu skutočná perla.

Exkluzívny rozhovor s bývalým šéfom Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) a najznámejším slovenským kajúcnikom Ľudovítom Makóom je v mnohom prelomový. Človek, ktorého svedectvá sú kľúčom k viacerým trestným stíhaniam, podstúpil v Denníku N symbolické pokánie. Otázniky však vyvoláva úprimnosť a odkaz, ktorý malo jeho svedectvo zanechať.

Ľudovít Makó
Neprehliadnite

Makó: Pracoval som pre „systém“. Desaťtisíc mesačne k platu od Bödöra nepovažujem za korupciu

Svätý Ľudovít z Jelenca

V pomerne dlhom a komplexnom rozhovore sme sa dozvedeli o tom, kde vyrastal, ako začínal v polícii, prečo sa uplatnil v súkromnom sektore a ako sa stal riaditeľom KÚFS. Následne sme boli svedkami rozboru korupčných aktivít a fungovania rôznych záujmových skupín v prostredí polície. Všetko bolo doplnené o morálno-filozofický aspekt, kde sa respondent pozastavuje nad hodnotou peňazí, prijímaním úplatkov a otázke svojho vlastného trestu.

Makóovu spoveď je možné vnímať dvoma diametrálne odlišnými spôsobmi.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa