Spĺňa váš bankový účet vaše nároky? Umožňuje vám banka podpísať zmluvu na diaľku, alebo musíte všetko riešiť osobne na pobočke banky? Pokiaľ sú služby vášho bankového účtu obmedzujúce, je na čase prejsť ku konkurencií.

Digitálne inovácie

Digitálne inovácie a smart riešenia urýchľujú prácu s bankovým účtom a zjednodušujú platobné operácie. Platba mobilom je dnes už samozrejmosťou. Mobilná aplikácia s množstvom funkcií vrátane zmeny PIN alebo nastavovania platobných limitov však stále nie je samozrejmosťou každej banky.

Otvorte si účet v banke, ktorá podporuje hlasovú biometriu a umožňuje podpisy zmlúv na diaľku. Ušetríte si tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili na pobočke a väčšinu dotazov vybavíte s pracovníkom banky cez telefón.

Pripravili sme pre vás prehľad bankových účtov a balíkov služieb.

Pokrytie a dostupnosť

Uistite sa, že má vaša banka kamennú pobočku aj vo vašom meste. Veľkým plusom je možnosť objednania sa na konzultáciu s pracovníkom banky na konkrétny termín. Bankomaty by mali byť umiestnené v blízkosti miest, kde sa bežne pohybujete, nie len vo veľkých nákupných centrách.

Poplatok za vedenie osobného účtu

Aj keď poplatok za vedenie účtu nie vždy odráža kvalitu služieb, ktorú k účtu dostanete, vo všeobecnosti platí, že v bankách, ktoré využívajú digitálne inovácie, si za vedenie účtu priplatíte. Využívaním iných produktov banky, napríklad sporiaceho účtu alebo kreditnej karty, môžete získať 50 % až 100 % zľavu z účtu.

Pripravili sme pre vás prehľad bankových účtov bez poplatku.

Dobrou správou je, že zmenu účtu vrátane presunu trvalých príkazov za vás vybaví banka, do ktorej sa rozhodnete presunúť si váš osobný účet.