Hoci otcovskú materskú dovolenku poznajú už aj slovenské zákony, budúci významný investor v krajine ju chce posunúť ešte o niekoľko úrovní vyššie.

Spoločnosť Volvo Cars totiž v Európe rozbehla informačnú a marketingovú kampaň, ktorá sa podobá náboru budúcich zamestnancov. Zbystriť by pritom mali aj tunajší konkurenti budúcej fabriky neďaleko Košíc, pretože Švédi avizujú preplácať v Európe aj otcom materskú dovolenku. Verbujú k tomu dokonca aj iné firmy.

Stovky rodičov

„Keď rodina čaká nový prírastok, je to čas zásadných zmien,“ začína sa inzerát, ktorý pod hlavičkou globálnej spoločnosti Volvo Cars zdieľa hneď niekoľko webových stránok v susednom Česku.

Automobilový zamestnávateľ v ňom avizuje, že v rámci programu chce zamestnancom ponúknuť šesť mesiacov hradeného pracovného voľna s finančnou podporou vo výške 80 percent ich základnej mzdy.

Program sa pritom vzťahuje vždy na jedného z rodičov, pričom nemusí ísť dokonca ani o vlastné alebo adoptované dieťa. V tomto sociálnom programe navyše nehrá rolu pohlavie, sexuálna orientácia či rodinný stav. Polročné voľno si môže dokonca zamestnanec vybrať naraz alebo na časti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa