Chceli vybudovať krajinu, ktorej vraj budú oddane slúžiť. S výkonnou ekonomikou a dobrými reformami pre bežných ľudí i podnikateľov, vraj urobia Slovensko krajším. Veď sa to tak dobre počúva...

Kontrola covid pasov v prevádzkach reštaurácie a kaviarni v susednom Rakúsku.
Neprehliadnite

Bonusy pre očkovaných nie sú v poriadku. Neočkovaní môžu ľahko vysúdiť odškodné

Doteraz zostali z predvolebných sľubov vládnej koalície len prázdne slová a marketing v brožúrach. Ten síce na prvý pohľad vyzeral lákavo, ale realita je po viac ako roku a pol úplne niekde inde.

Minister Lengvarský predstavil tiež reformu nemocníc.
Neprehliadnite

Stopka pre neočkovaných. Mnohé zdravotné služby už nie sú dostupné, bez testu nikam

Nič nenasvedčuje tomu, že by sa ešte niečo malo zmeniť, pre biznis sektor zvlášť. A podnikatelia už radšej neočakávajú nič. V konečnom dôsledku, čím menej reforiem takpovediac na kolene vláda urobí, tým v praxi lepšie.

Advokát a výkonný riaditeľ PAS Peter Serina.
Neprehliadnite

Peter Serina: Veľa rečí sa o reformách povie, málo skutkov udeje. Politici len robia šou

Alebo inak, ak chce niekto urobiť dvadsať reforiem za štyri roky, spravidla neurobí poriadne ani jednu, čo potvrdzujú aj samotní podnikatelia. Za múrmi jednotlivých rezortov sa ťažko rodia kvalitné procesy, ktoré by niečo mohli reálne zmeniť, a najmä niekomu pomôcť. Prečo je tomu tak?

Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas 22. rokovania vlády SR 14. júla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Čakáte Matovičovu reformu daní? Je ako Šípková Ruženka, samé rozprávky a žiadna realita

No ale po poriadku. Nerealizovaná, len sľubovaná daňová reforma, je doteraz fiasko. Navyše, rezort financií chcel urobiť z podnikateľov kriminálnikov, ktorí štát oberajú na daniach či odvodoch a klepnúť im po prstoch. Presne takto to pôvodne naznačoval pred tromi mesiacmi minister financií Igor Matovič.

Slovensko po odobrení plánu obnovy môže už v lete získať 800 miliónov eur
Neprehliadnite

Zabudnite na lepšiu penziu, bude nižšia o desiatky eur. Krajniak hľadá úspory, štát ich míňa

V plagiátorsky napísanej diplomovke sa zrejme toho veľa nedozvedel o tom, ako tento sektor ekonomicky i právne funguje. Apeloval na rovnoprávnosťou živnostníkov so zamestnancami a nastavením rovnakých pravidiel pre všetkých. Keďže sa nič v reforme neposunulo, všetci už z toho nápadu po prvotnom šoku pomaly „vytriezveli“.

Na ilustracnej fotografi panelove bytove domy v bratislavskej Petrzalke.
Neprehliadnite

Lepšie je pracovať, ako niečo vlastniť. Vyššia daň z nehnuteľností bude tŕňom reformy Matoviča

Podnikatelia si zvykli, že politici hádžu sľubmi len kým nie sú pri moci, potom ich už sľuby nezaujímajú. V predvolebných sľuboch viacerých koaličných strán sa objavil aj nápad vytvoriť unitárny systém, ktorý mal zlúčiť systémy sociálnej a zdravotnej poisťovne.

Teraz je už jasné, že nič z toho sa pravdepodobne nestane. Veď sa čaká na daňovú reformu, ktorá sa zjavuje ako fatamorgána. A rovnako tak sa čaká aj na sociálnu reformu.

Na snímke hlavný hygienik SR Ján Mika. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Cirkus vo vyhláškach, chaos vo firmách. Zákazníci však nie sú na špagátiku

Kým predtým mali aspoň firmy zdanie dojmu, že systém a štát fungujú ruka v ruke, dnes už nemajú ani ten. Každý rezort sa hrá na vlastnom piesočku a tutle si nejaké vlastné reformné zámery, ktoré by rád naplnil, bez ohľadu na potreby praxe.

Podnikateľské prieskumy sa od minulého roka až dodnes zhodujú v tom, že štát firmám, až na odbúranie nejakých drobných administratívnych povinností, v zásadných veciach vôbec nepomohol. A viac ako diskusie sú v móde reštrikcie vlády, kamkoľvek sa pozrú.

senior single
Neprehliadnite

Viac potomkov, vyššia penzia. Krajniakov špás vyjde na milióny eur, niektorí budú smoliari

Žiadne sľubované nižšie odvody či dane, žiadne skutočné reformy. Najnovšie sú radi, že v tretej vlne pandémie ich štát opäť nezatvorí plošne, ale len lokálne. Za pomoci covid semaforu, ktorý je ešte prísnejší ako vlani na jeseň. Tak vitajte v lepších časoch!