„Nachádzame sa na križovatke. Po dvadsiatich rokoch fungovania na Slovensku sa musíme rozhodnúť, čo budeme robiť nasledujúcich 20 rokov. U.S. Steel doteraz investovala trikrát viac, ako sme sľúbili pri akvizícii fabriky v Košiciach,“ uviedol pred zhruba rokom v rozhovore pre TREND šéf košického oceliarske podniku James Bruno.

Podľa neho sa oceliari nebránia novým plánom európskych politikov o výrazné zníženie emisií najmä z výroby ocele. Požadujú však masívnu finančnú podporu, ak majú sami preinvestovať ďalšie miliardy.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie Ministerstva financií SR na tému: Daňová a odvodová reforma, 5. mája 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Cesta I. Matoviča do U.S. Steelu má byť aj o budúcnosti tunajšieho podniku. V hre je oveľa viac

To platí aj pre slovenský podnik americkej skupiny U.S. Steel Corporation, ktorý je špeciálny tým, že je jediným podnikom Američanov na európskej pôde. A v predchádzajúcich rokoch jeden z ich najziskovejších. O to viac sa s víziou zlepšovania podmienok v Európe po zavedení cla na ázijský dovoz budú snažiť dodržiavať všetky environmentálne podmienky EÚ.

Aj preto si na rokovania o možnostiach tejto podpory zavolali do centrály súčasného ministra financií Igora Matoviča. Pod jeho rezort totiž spadá Plán obnovy, z ktorého by sa mala financovať väčšina budúcich investícií.

Je pripravených takmer 400-miliónov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa