Hneď na začiatok treba povedať, že sa nechceme tváriť, že poznáme všetky súvislosti a detaily odchodu, respektíve prevelenia slovenského dizajnéra Jozefa Kabaňa v rámci značky Volkswagen.

Mnohé indície však v spleti náhlych informácií o jeho odchode z pozície šéfdizajnéra značky naznačujú, že ide najmä o nespokojnosť vedenia s nedávnymi návrhmi jeho tímu.

Nedávnymi preto, že dizajnér sa do Volkswagenu vrátil ešte v roku 2020 a počas dvoch rokov práce stihol zanechať návrhy len niekoľkých – najmä elektrických – modelov. Medzi inými aj prototypu ID. Life, nad ktorým mal Volkswagen krútiť nosom ani nie pred zhruba rokom pri jeho predstavovaní.

Bohužiaľ dnes slovenského talentovaného a schopného dizajnéra dobieha nátura samotnej doby. Automotive prestáva byť viac o skicách, konceptoch či víziách, ale je viac o číslach, cenotvorbe, konkurencii, podieloch a počtoch. Vízie dobehli samy seba a rozdiely medzi nižšou a strednou triedou áut sa stierajú do stratena. Práca J. Kabaňa na to, bohužiaľ, dopláca.

Konkurencia určuje karty

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa