Najbohatší muž na planéte Jeff Bezos, zakladateľ spoločnosti Amazon.com, investoval nemalé peniaze do náročného koníčka – jachtingu. Jeho nová trojstožiarová loď dlhá 127 metrov bude pravdepodobne stáť viac ako 500 miliónov dolárov. Informácie o nej publikoval portál Bloomberg Wealth.

Má ísť o jednu z najväčších plachetníc, akú kedy v Holandsku postavili; v krajine neoficiálne považovanej za miesto stavby lodí pre mimoriadne bohatých. Hovorca holandského výrobcu jácht spoločnosti Oceanco, , ktorá  buduje Bezosovu jachtu, to odmietol komentovať.

Odchádzajúci šéf jedného z najväčších online predajcov – Amazonu, je už dlhšiu dobu v rebríčku Bloomberg Billionaires Index na prvom mieste medzi najbohatšími ľuďmi na svete. Momentálne vlastní majetok v hodnote 188 miliárd dolárov. Práve jeho firme sa v čase pandémie mimoriadne darí. Médiá preto označujú kúpu super jachty za známku obrovského bohatstva J. Bezosa, ktoré sa mu podarilo rýchlo nahromadiť v čase, keď zvyšok sveta otriasa ničivá koronakríza.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa