zatvoriť galériu
Top v ekonomike: Vypočítavosť a zákernosť. Koalícia pripraví Slovákov o stovky miliónov eur
Boris Kollár (Sme Rodina) blokuje prijatie reforiem zdravotníctva, súdnictva a národných parkov. Pre osobný spor s Máriou Kolíkovou je proti reforme justície aj šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Požiadavkou na zavedenia daňovej brzdy blokuje zmenu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti predseda SaS Richard Sulík.
Americká centrálna banka (Fed) každý mesiac napumpuje do najväčšej ekonomiky sveta 120 miliárd dolárov. Lenže už v novembri má suma vytlačených peňazí klesnúť o 15 miliárd dolárov. Pri zachovaní tohto tempa skončí za osem mesiacov tlačenie peňazí v USA. Na snímke prezident Federálneho rezervného systému (Fed) Jerome Powell vo Washingtone.
Česká národná banka (ČNB) má ako jedna z mála obavy z vysoké rastu cien. Proti inflácií najnovšie zakročila zvýšením úrokovej sadzby o 1,25 percentuálneho bodu na 2,75 percenta.
Zmena šéfa Bieleho domu priniesla oteplenie transatlantických vzťahov. Európska únia v najbližších mesiacoch získa výnimku z vysokých amerických ciel na oceľ a hliník. Práve ich nečakaným zavedením vyvolal bývalý americký prezident Donald Trump obchodnú vojnu medzi EÚ a USA.  Na snímke zľava súčasný americký prezident Joe Biden a jeho predchodca Donald Trump.