Slovákov najviac lákajú finančné príspevky

Ako hlavný dôvod na zmenu zdravotnej poisťovne uviedli poistenci finančný príspevok na ošetrenie zubov. Súkromná zdravotná poisťovňa Union poskytuje poistencom 100 eur na zubára. Zdravotná poisťovňa Dôvera tento benefit navýšila a poistencom bude poskytovať až 150 eur na ošetrenie zubov vrátane dentálnej hygieny. Štátna VšZP bude na zubné zákroky poskytovať 100 eur, avšak podmienky získania príspevku sú veľmi zložité a mnohí poistenci na príspevok nebudú mať nárok.

Zmenou poisťovne môžete ušetriť až 300 eur na liekoch

Osobitnou kategóriou finančných príspevkov je vrátenie peňazí za lieky na predpis. Zdravotná poisťovňa Union vám vráti 100 % doplatkov za lieky pre deti. Zdravotná poisťovňa Dôvera vráti deťom aj ich rodičom až 300 eur späť na každého člena domácnosti. Vrátenie peňazí sa vzťahuje aj na antibiotiká, lieky proti alergií, očkovacie látky a dietetické potraviny.

V súkromnej zdravotnej poisťovni čakáte na vyšetrenie kratšie

Štatistiky ukazujú, že poistenci súkromných zdravotných poisťovní sa na vyšetrenie ku špecialistovi dostanú rýchlejšie. Poistenci Unionu a Dôvery majú štatisticky kratšie čakacie lehoty aj na operácie.

Na výbere zdravotnej poisťovne záleží

Ak nie ste spokojný s tým, akú zdravotnú starostlivosť dostávate, zmeňte zdravotnú poisťovňu. Pozrite si porovnanie zdravotných poisťovní, ktoré vám ukáže, ktorá poisťovňa je najvhodnejšia pre váš zdravotný stav a životný štýl.