Každý oslovený pracovník sa priznal, že v práci ukradol pero, tvrdí prieskum, na ktorý upozornil portál The Conversation. Približne 75 percent zamestnancov prezradilo, že v priebehu uplynulého roka ukradlo nejakú vec z firemných kancelárskych zásob, potvrdil iný prieskum zaoberajúci sa rovnakým problémom.

„Krádeže na pracovisku, žiaľ, nie sú neobvyklé,“ hovorí pre TREND.sk Peter Dosedla, prezident HR Aliancie. „Stretávajú sa s nimi malé aj veľké firmy. Záleží od odvetvia, stavebné firmy alebo gastro služby riešia krádeže častejšie.“

Najčastejšie si podľa neho zamestnanci kopírujú a tlačia súkromné dokumenty či využívajú mobilné telefóny a automobily vo voľnom čase. Občas miznú kancelárske pomôcky či USB kľúče. „Stretol som sa aj s tým, že zmizla klávesnica od počítača,“ dodáva P. Dosedla.

V pracovnom zhone

Ekonomické škody vyplývajúce z drobných krádeží sú pre spoločnosť nemalé, ročne si zamestnanci „požičajú“ materiál či vytvoria škodu v hodnote stoviek miliárd dolárov, poukazuje The Conversation s tým, že internými krádežami zmizne z firemného inventára v priemere 35 percent z celkového množstva.

„Zamestnanci si plne neuvedomujú 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa