63292>

Zamestnanie vo Veľkej Británii a dane

63292>

Zamestnanie vo Veľkej Británii a dane

159797>

Zamestnanie vo Veľkej Británii a dane

160068>

Zamestnanie vo Veľkej Británii a dane


  • V roku 2008 som v januári ešte pracoval na Slovensku, od marca pracujem vo Veľkej Britanii (UK). V UK sa zdržiavam po celý rok, žijem tu dlhodobo v prenajatom byte a zatiaľ mám v pláne tu zostať. Na Slovensko chodím len občas na návštevu. Mám problém s určením toho, v ktorom štáte sa podľa zákona považujem za daňového rezidenta. Na Slovensku mám totiž trvalý pobyt, ale väčšinu roka sa nachádzam v UK a momentálne je stredisko mojich záujmov UK. Ak by som nebol považovaný za daňového rezidenta SR, ovplyvní to nejako nezdaniteľné minimum, ktoré mám na Slovensku?

Daňové priznanie podávate zo svojich celosvetových príjmov vo Veľkej Británii, pretože stredisko vašich životných záujmov je práve v tejto krajine. Na Slovensku podáte daňové priznanie iba z príjmov zo Slovenska za obdobie január až február 2008, kde si uplatníte aj nárok na celú nezdaniteľnú čiastku vo výške 98 496 Sk.

Autor je výkonný riaditeľ a prokurista spoločnosti Malach Consulting, s.r.o 


Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže jeho informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.