Medzi spoločnosťami, ktorým sa tento týždeň darilo boli známe značky oblečenia. Firma Under Armour, ktorá predáva športové oblečenie, stúpla o viac ako sedem percent na 22 dolárov. Firma sa preklopila v druhom kvartáli do zisku po tom čo jej stúpli predaje najmä golfových a bežeckých odevov.

Darilo sa aj módnej firme Ralph Lauren, ktorá zvýšila svoje zisky aj tržby a hodnota jej akcií poskočila o viac ako šesť percent na 125 dolárov.

Apple
Neprehliadnite

Top vo financiách: Americké giganty zarábajú vo veľkom, čínskym firmám padajú akcie

Naopak, čínsky technologický gigant Tencent sa zosunul o viac ako šesť percent na burze v Hong Kongu po tom, čo oznámil tvrdšie pravidlá hracieho času pre deti pri video hrách, ktoré predáva.

Akcie klesali aj cestovateľskému portálu Expedia o 6,5 percent, pretože reagovali na stratu v druhom štvrťroku.

Z počiatočného prepadu sa ku koncu týždňa spamätali akcie nemeckej poisťovne Allianz. Firma  oznámila, že bude vykupovať svoje akcie, čím zvýši dopyt a aj ich cenu.

Taxi služby ožívajú, akcie nie

Nedarilo sa spoločnostiam Lyft a Uber, ktoré ponúkajú zdieľané jazdy. Akcie Lyftu spadli o 11 percent napriek tomu, že firma dosiahla tržby aké plánovala. Lenže vyhliadky do budúcnosti boli striedmejšie a to stiahlo jej akcie dolu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa