Neexistujúce regulačné pravidlá sú znakom mnohých investičných noviniek a rôznych marginálnych aktív. Kryptomeny nič z toho nie sú a medzinárodné pravidlá sú vo výhľade.

Je nepravdepodobné, že by sa kryptomeny v krátkom čase vyhli regulácii, keďže dozorné orgány v rôznych kútoch sveta reagujú na ich popularitu. Upozornil na to aj guvernér švédskej centrálnej banky Riksbank Stefan Ingves. „Keď sa niečo stane dostatočne veľkým, témou sa stávajú záujmy spotrebiteľov a pranie špinavých peňazí,“ hovorí.

Neprehliadnite

Kulich z Vacuumlabs: Bitcoin je zraniteľná technológia, veľké štáty by ho mohli rozložiť

Práve z kryptomien sa stalo relevantné investičné aktívum a virtuálne peniaze už dávno nemajú nádych exotiky ako napríklad v čase, keď bitcoin sám tvoril takmer celý trh s kryptomenami. „Existuje dobrý dôvod veriť tomu, že regulácia sa udeje,“ doplnil.  

Jeho postoj podporil aj Erik Thedéen, šéf regulačného úradu Finansinspektionen. Podľa jeho slov je evidentné, že „nejaká regulácia je potrebná“.

Asa Lindhagenová švédska ministerka pre finančné trhy zároveň naznačila, že proces regulácie kryptomien sa formuje v rámci medzinárodnej spolupráce.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa