Autodopravcovia teraz môžu nevyužité vozidlá odhlasovať z evidencie hromadne a bez prebytočnej byrokracie. „Dôvodom tohto výnimočného opatrenia je aktuálna epidemiologická situácia a s ňou spojené prípadné zníženie objemu prepráv a následne dočasné odstavenie vozidiel u konkrétneho dopravcu,“ uvádza na svojej internetovej stránke združenie autodopravcov ČESMAD.

Tržby sa prepadnú aj v logistike

„Bohužiaľ, očakávame, že výpadkom vodičov pre ochorenie či neochotu jazdiť, ako aj zatváraním fabrík, dôjde k výraznému poklesu dopytu po prepravných kapacitách,“ hovorí šéf združenia ČESMAD Pavol Jančovič. Zároveň potvrdzuje, že táto iniciatíva združenia neprichádza predbežne, ale ako reakcia na aktuálnu potrebu v segmente.

Združenie autodopravcov už na svojej internetovej stránke ponúka na stiahnutie žiadosť, ktorú je po vyplnení potrebné elektronicky zaslať ministerstvu vnútra.

Ani dočasné vyradenie vozidiel však nie je bezplatné, za každé vyradené vozidlo musí dopravca zaplatiť poplatok vo výške päť eur. Aj na jeho dočasnom odpustení alebo presunutí až na obdobie opätovného prihlásenia sa aktuálne združenie snaží s úradmi dohodnúť.

Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie však autodopravcovi nezarába, nesmie byť prevádzkované v cestnej prevádzke a teda ani vyslané za zákazníkom. Týmto krokom však môžu dopravcovia ušetriť na niektorých poplatkoch spojených s jeho prevádzkou.

„Autodopravcovia dokážu v tomto období

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa