UniCredit Bank znížila 10. mája úrokové sadzby z hypoték. Koncom marca pritom naopak úroky výraznejšie zvyšovala. Po nej zdvihla sadzby aj VÚB banka a ČSOB. Tie sa zatiaľ k zlacneniu úverov neodhodlali.

Hypotéka je záväzok na dlhú dobu. Možnosť, že sa rozhodnete zo dňa na deň presťahovať, nie je prakticky žiadna.
Neprehliadnite

Úroky na hypotékach sa držia pri dne. Čoskoro pôjdu hore

Od 30. marca zvýšila UniCredit úroky pri všetkých viazanostiach minimálne o 0,5 percentuálneho bodu. Desaťročná viazanosť pritom zdražela až o 0,9 bodu. Teraz banka znížila úroky o 0,3 až 0,6 percentuálneho bodu. Najvýraznejšie zlacneli dlhšie viazanosti.

„K zníženiu úrokových sadzieb sme pristúpili z dôvodu zníženia ceny úverových zdrojov a tiež sme zohľadnili aj vývoj situácie na trhu hypoték,“ tvrdí hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková.

Najnižšie úroky len s poistením

Aj po zmene sú nové úroky vyššie ako boli tie pôvodné. Dočasnou zmenou sadzieb banka mohla odbremeniť pracovníkov, ktorí schvaľujú úvery. Mnohé firmy vrátane peňažných ústavov zápasili posledné dva mesiace s tým, že veľa zamestnancov sa stará doma o deti, a preto nepracujú. Finančné domy zvýšením úrokov mohli docieliť to, aby im nepribúdali nové žiadosti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa