Presnejšie spôsobu ako budú ľudia k svojim peniazom pristupovať. Predstavila demo internetbankingovej aplikácie pre rozšírenú realitu pre okuliare Microsoft HoloLens. „Demo aplikácia pre rozšírenú realitu spája viacero prvkov, s ktorými sa v najbližšch rokoch pravdepodobne stretneme,“ hovorí Lukáš Mochňák, vedúci oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky.

Keďže nejde o plnú aplikáciu, ktorá by bola dostupná klientom a napojená priamo na klientske účty, ide zatiaľ skôr o hračku technologických vývojárov Tatra banky a spoločnosti Inloop, s ktorou banka spolupracovala.

„Budúcnosť nie je možné predvídať, ale môžeme sa na ňu do určitej miery pripraviť,“ hovorí L. Mochňák. Demo pre rozšírenú realitu by malo byť krokom týmto smerom. Širšiemu využitiu tejto aplikácie prirodzene bráni len zriedkavý prístup k okuliarom od Micorosoftu.

Aplikácia kombinuje nové trendy v oblasti digitálnych technológií a bankovníctva. Ponúka rozširenú realitu, ovládanie hlasom či pohybom ruky. Má tiež virtuálneho asistenta. Ten môže klientovi v krátkosti zhrnúť jeho finančnú situáciu, mesačné výdavky v kontexte so sporením na plánované ciele. A tak mu môže napríkad odporučiť menšie výdavky na zábavu až do najbližej výplaty v prípade, že by si nimi napríklad ohrozil svoj cieľ nasporiť si na nové auto.

Aplikáciu Tatra banky si budú môcť záujemcovia vyskúšať na konferenciách Android a Windows Roadshow počas roka.