V čase, keď sa do ekonomiky postihnutej koronakrízou lejú miliardy lacných peňazí z centrálnych bánk, sa na trhu objavuje stále viac obchodníkov, ktorí ako alternatívu k bežnému investovaniu ponúkajú kryptomeny.

Najnovšie chce slovenských investorov pritiahnuť k alternatívnym menám nová kryptoburza Eterbase. Na prilákanie klientov používa niekoľko technologických noviniek, dobrý marketing a nízke poplatky.

Forgacs Juraj, Fumbi Network
Neprehliadnite

Nová bublina či pokles ceny? Bitcoin zažil kľúčovú udalosť a odborník naznačuje, čo príde ďalej

Softvérové vychytávky

Burza Eterbase, za ktorou stoja aj ľudia blízki niektorým slovenským politikom, ponúka v prvom rade možnosť automatizovaného obchodovania priamo do klientovho portfólia bez nutnosti prenájmu komplikovaných botovacích programov.

Online burza má softvér Eterbot, ktorý slúži na algoritmické obchodovanie a je integrovaný do platformy burzy. Cez tento softvér dokáže užívateľ automatizovať svoje obchody na kryptoburze, čo mu ušetrí čas.

Odborníci na kryptomeny tvrdia, že podobné programy existujú na trhu už roky, takže to nie je úplna novinka. Napriek tomu si myslia, že bežní investori do kryptomien to môžu oceniť.

„Tento trend automatického obchodovania cez botov začína byť populárny, pretože nie každy si môže dovoliť robiť obchodovanie s kryptomenami na plný úväzok,“ myslí si Peter Bešina, spoluzakladateľ CryptoDiggers.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa