Na Slovensku sa počas prvého štvrťroku tohto roka predali kryptomeny za 30,8 milióna eur. V medziročnom porovnaní je tento objem približne trojnásobný. V Českej republike sa objem predaných kryptomien vyšplhal na 88,6 milióna eur. Český trh je tak výrazne väčší ako slovenský.

Kryptomeny sú v móde

Virtuálne mene sú čoraz atraktívnejšie. „Môžeme povedať, že Českú republiku na začiatku roka zachvátila bitcoinová horúčka, ktorá súvisela s prudkým nárastom jeho ceny až na dvojnásobok. Očakáva sa pritom, že tento rast by mohol ešte pokračovať. Ďalším dôvodom bolo obmedzenie iných investičných príležitostí, ako aj jednoduchý spôsob nakupovania bitcoinu,“ hovorí riaditeľ Bitstock.com Martin Stránsky.

Na snímke Marek Môcik, zakladateľa organizácie Blockchain Slovakia.
Neprehliadnite

Kryptomeny na Slovensku brzdí legislatíva, Česko je veľmoc

Záujem o bitcoin podľa Bitstock.com zvyšujú jednoduchšie možnosti obchodovania, ako aj príchod známych investorov, ktorí dôveryhodnosť kryptomien ešte zvyšujú. Ďalším významným faktorom je dianie v tradičnom finančnom systéme. Podľa M. Stránskeho expanzívna politika centrálnych bánk, ktorá vyvoláva obavu zo znehodnotenia konvenčných úspor a peňazí ako takých.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa