Najskôr to boli ochranné masky a filtre za viac ako 60-tisíc, o deň neskôr aj chirurgické masky za takmer 390-tisíc eur. Neznáma firma Green day koncom minulého týždňa urobila zo svojho pohľadu historický biznis.

V priebehu troch dní podpísala so štátom dve zmluvy na dodávku ochranných pomôcok pred vírusovou epidémiou. Celkovo Green day za tieto dve dodávky materiálu zarobí 450-tisíc eur, čo je viac ako za roky 2014 až 2018 dokopy.

Za spoločnosťou, ktorá dokázala ako jedna z prvých štátu dodať aspoň nejaké ochranné pomôcky, stojí S. Leysek, okresný predseda SNS v Petržalke. Firma začiatkom roka strane dodala reklamný priestor za viac ako 110-tisíc eur. Informácia, že sa venuje aj distribúcii respirátorov či ochranných rúšok, je novinka.

Zvláštnosťou tohto biznisu teda nie je cena, ale to, prečo si zdravotnícky materiál štát objednal práve od tohto dodávateľa.

Polmiliónový biznis

Kedy presne začal štát s firmou Green day o dodávke ochranných pomôcok rokovať, nie je jasné. Zo zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zmlúv vyplýva, že rúška a respirátory mali byť na skladoch Správy štátnych hmotných rezerv do minulého štvrtka.

„Už dávnejšie som upozorňoval štátne orgány na to, že takáto situácia môže nastať. Vďaka mne a mojej manželke sme zaplátali aspoň prvú líniu,

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa