Výsledkom novely zákona je jednorazový príspevok vo výške sto eur, ktorý bude súčasťou mesačnej sumy prídavku na deti. Rodičom sa bude vyplácať za ten mesiac, v ktorom dieťa reálne nastúpi do prvého ročníka základnej školy. Spravidla ide o september, prídavky na deti vyššie o sto eur teda dostanú už v októbri tohto roka. Suma štandardného prídavku na dieťa je v súčasnosti na úrovni 24,34 eura mesačne.

„Znamená to, že rodič, prváka, ktorý si začal v septembri plniť školskú dochádzku, dostane príspevok sto eur vyplatený spolu s rodinným prídavkom v obvyklom čase a obvyklým spôsobom,“ spresnila Jana Lukáčová, riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

Nie je to len o školských pomôckach

Spoločnosť 2muse urobila v roku 2017 prieskum na vzorke 540 respondentov, zisťovala výšku výdavkov na prváka základnej školy. Z výsledkov okrem iného vyplynulo, že v prípade výdavkov sa rodičia neboja len o školské potreby.

Dvaja z piatich opýtaných rodičov odhadli, že len poplatky do triedneho fondu, Združenia rodičov a priateľov školy (ZRPŠ) a za iné „školné“ vychádzajú od

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa