Úroky na sporiacich produktoch aktuálne nedosahujú ani úroveň inflácie. Výber sporiacich účtov, termínovaných vkladov a vkladných knižiek je široký, máloktorý produkt však prinesie uspokojivý výnos. Prinášame vám prehľad troch sporiacich produktov, v ktorých máte potenciál zhodnotiť svoje úspory.

Termínovaný vklad s ročnou fixáciou a úrkom 1 % p.a.

Dlhodobo najvyšší úrok 1 % p.a. na termínované vklady ponúka J&T banka. Minimálna výška vkladu je 3 000 eur. Sporiteľ zároveň môže využívať benefity klubu Magnus.

Sporenie k osobnému účtu s úrokom 5 % p.a. v Prima banke

Najvýhodnejší úrok spomedzi sporiacich účtov ponúka Prima banka – až 5 % ročne počas celej doby sporenia s dĺžkou sporenia 12, 18 alebo 24 mesiacov. Maximálny vklad na sporiaci účet je 30 eur mesačne. Sporenie je možné zriadiť iba k osobnému účtu, ktorý je však spoplatnený sumou 4,90 eur.

Syslenie 365.bank s úrokom 3,65 %

Internetová banka 365.bank vytvorila špeciálny systém sporenia. Vaše platby sa zaokrúhlia a rozdiel sa pripíše na sporiaci účet s úrokom 3,65 % p.a.

Pri výbere sporiaceho produktu si všímajte nielen výšku úroku, ale aj poplatok spojený so zriadením sporenia alebo osobného účtu. Vyhnete sa tak tomu, aby ste výnos z úspor minuli na poplatky banke.