Od začiatku januára tohto roka Sociálna poisťovňa už nepriznáva reprezentačným športovcom príspevky za zisk medaily. Športovci, ktorí ju získali z olympiády, paralympiády alebo deaflympiády, môžu po novom žiadať o príspevok len ministerstvo školstva.

Ak o príspevok na ministerstve požiada športovec, ktorý ho už teraz poberá zo Sociálnej poisťovne. Tá mu ho automaticky zoberie a začne ho vyplácať rezort školstva. Novinka platí len pre nové žiadosti, súčasný poberatelia môžu naďalej dostávať príspevok z poisťovne a nepodnikať žiadne kroky.

Profesionálny športovec ako SZČO

Parlamentom nakoniec prešiel aj návrh poslancov SNS Dušana Tittela a Tibora Jančulu na zmeny v zákone o športe. Poslanci v minulosti pôsobili vo futbalovej reprezentácii a návrh predložili s úmyslom zmeniť postavenie profesionálneho športovca v kolektívnom športe voči zamestnávateľovi.

Až doteraz mohli profesionálni športovci v kolektívnych športoch hrať len ako zamestnanci svojho klubu. Od 1. februára 2020 si však môžu napríklad futbalisti či hokejisti vybrať, či budú za svoj klub hrať ako zamestnanci na základe zmluvy o

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa