Výška poplatku za vedenie bežného účtu v Poštovej banke k 1. októbru tohto roka klesne z 5,90 eura naspäť na 5 eur. Banka poplatok predtým zvyšovala k 1. marcu tohto roka. Zároveň však v minulosti prisľúbila, že ak sa platnosť bankového odvodu skončí, cenu účtu vráti na pôvodnú úroveň.

NBS
Neprehliadnite

Banky nechávajú splácať hypotéky aj dôchodcov. Podľa NBS riskujú

Na zlacnenie účtu si klienti počkajú ešte mesiace, banka tvrdí, že skôr to nejde. „Každú zmenu poplatkov, zvýšenie alebo zníženie, sme ako banka povinní zverejniť v našom sadzobníku. Ten sme zároveň povinní zverejniť dva mesiace vopred pred jeho účinnosťou. Najskorší možný termín, ktorý stíhame, je zverejnenie od 1. augusta 2020, a preto je účinnosť zníženia od 1. októbra 2020,“ uvádza Poštová banka vo svojom stanovisku.

Zrušenie odvodu zrejme výrazne zavážilo

Vplyv zrušenia bankového odvodu na zníženie  ceny banka teraz oficiálne nepotvrdila, no hovorí o tom, že za nižšou cenou účtu je pokles nákladov. „Pred marcovou úpravou sadzobníka poplatkov, ktorá sa dotkla aj poplatku za osobný účet, sme sa zaviazali, že ho opätovne znížime, ak sa znížia naše náklady,“ pripomína Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky.

Banka však zo znížením prichádza v čase, keď zrušenie odvodu schválil parlament. „V prípade Poštovej banky je možné, že k zníženiu došlo aj kvôli zrušeniu bankového odvodu. Minimálne, zrušenie bankového odvodu dopomohlo k tomuto rozhodnutiu,“ hovorí Maroš Ovčarik z portálu FinančnýKompas.sk. Upozorňuje, že práve predĺženie a zvýšenie bankového odvodu malo významný vplyv na rozhodovanie bánk.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa